Okolie

Lyžiarske stredisko
SKI Králiky

Areál lyžiarskeho strediska SKI Králiky sa nachádza vo vzdialenosti približne 2 kilometre od privátu – apartmány králiky. Lyžiarske stredisko ponúka 4 zjazdovky ľahkej obtiažnosti s celkovou dĺžkou 2330 M.

Mesto
Banská Bystrica

Mesto Banská Bystrica – srdce stredného Slovenska leží vo Zvolenskej kotline, v údolí rieky Hron medzi Kremnickými a Starohorskými vrchmi a Poľanou. Mesto Banská Bystrica je známe aj ako „Mesto pod Urpínom“. Obnovené historické centrum, nová moderná výstavba a krásna okolitá príroda ponúkajúca široké možnosti pre šport, turistiku a rekreáciu pozývajú návštevníkov k ich prehliadke a sú nevyčerpateľnou studnicou ich spoznávania.

Plážové kúpalisko
AQUALAND

Plážové kúpalisko sa nachádza v oddychovej časti centra Banskej Bystrice. Priestranný AQUALAND s rozľahlými vodnými plochami na kúpanie (22.000 m2) a zábavu (6.000 m2), plochami na ležanie a oddych (25.000 m2) umožňuje ulahodiť každému návštevníkovi.

Artikulárny kostol
Hronsek

Drevený artikulárny evanjelický kostol je vzácnou historickou pamiatkou spolu s drevenou zvonicou. V roku 2008 bol drevený artikulárny kostol v Hronseku zapísaný do Zoznamu svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO.

Harmanecká jaskyňa

Jaskyňa, ktorú v roku 1932 objavil Michal Bacúrik a ktorá vznikla v druhohorných strednotriasových tmavosivých gutensteinských vápencoch, dosahuje dåžku 3 002 m a vertikálne rozpätie približne 75 m. Jej interiér upúta návštevníka mohutnými pagodovými stalagmitmi, nástennými vodopádmi a záclonami či sintrovými jazierkami. Vo Veľkom dóme sa nachádzajú dve pagody, vysoké 12 m a hrubé 3 m (priemer).V súčasnosti je verejnosti sprístupnených 720 m.
© Apartmány Králiky 2019
Králiky 93, 976 34 Králiky